Sprzęt

W naszej Klinice dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem diagnostycznym
i zabiegowym. Wykorzystanie najnowocześniejszych technologii oraz
doświadczenie naszych specjalistów gwarantuje skuteczność, komfort i
bezpieczeństwo leczenia.


Ergometr dla profesjonalistów – Ocena wydolności i trening na własnym rowerze

Cyclus

Cyclus2 jest profesjonalnym urządzeniem do treningu i przeprowadzania testów wydolnościowych. Dzięki możliwości  użycia własnej ramy roweru a także dowolnemu doborowi ustawień test oraz trening przeprowadzane są warunkach do złudzenia przypominających naturalne. Mechanizm hamujący Cyclus2 umożliwia zadawanie ekstremalnych obciążeń sięgających 3000W! dlatego też Trenażer Cyclus2 jest powszechnie używany w renomowanych ośrodkach na całym świecie przez wyczynowych zawodników przyczyniając się do ich sukcesów sportowych. Cyclus2 służy do wykonywania testów: Wingate, Obla, PWC, Izokinetyczny Test Maksymalnej Wydajności, pomiaru maksymalnej miarowości. Więcej na stronie http://www.cyclus2.com

Cyclus2 jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu “Inwestycje w innowacyjny sprzęt medyczny spółki SONO-EXPERT Sp. z o.o.”


MetaLyzer 3B – Ergospirometr typu “breath-by-breath”

MetaLyzer

MetaLyzer 3B (ML3B) firmy Cortex Biophysik GmbH jest systemem ergospirometrycznym  typu „breath-by-breath” odznaczającym się wysoką dokładnością pomiaru niezależnie od zmieniających się warunków otoczenia, gdyż mierzona jest koncentracja O2 i CO2 zarówno podczas fazy wdechu i wydechu. W medycynie sprzęt służy do wykonywania prób wysiłkowych, oceny parametrów krążeniowo-oddechowych. W sporcie  oceniamy pułap tlenowy (VO2 max ) jeden z najpopularniejszych wskaźników oceny wydolności tlenowej, wyznaczamy progi metaboliczne a także jesteśmy w stanie bardzo precyzyjnie ocenić przy jakim wysiłku spalamy najwięcej tkanki tłuszczowej. Więcej na stronie http://cortex-medical.de

MetaLyzer 3B jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu “Inwestycje w innowacyjny sprzęt medyczny spółki SONO-EXPERT Sp. z o.o.”

 

Trenażer Cyclus2 oraz system ergospirometryczny  Metalyzer 3B  to niemieckiej produkcji najwyższej klasy urządzenia na których przeprowadza się testy wydolnościowe w  Centrach Przygotowań Olimpijskich w wielu krajach, oczywiście także  w Centralnym Ośrodku Sportu w Warszawie.


Aparat ultrasonograficzny PHILIPS CX 50

Philips CX 50

Wysoka jakość badań przyłóżkowych jest zawsze wyzwaniem, a uzyskanie jednoznacznych danych diagnostycznych jest utrudnione z powodu wielu czynników. Jakość obrazów otrzymanych za pomocą aparatu CX50 spełnia wszelkie oczekiwania związane z uzyskaniem pewności diagnostycznej, niezależnie od miejsca — aparat spełnia swą funkcję w badaniach przy łóżkach pacjentów, w oddziale intensywnej opieki medycznej i kardiologicznej, w przychodniach przyszpitalnych oraz miejscach badań przesiewowych, w oddziale ratunkowym i na bloku operacyjnym. Jakość obrazu aparatu CX50 sprawia, że jest on idealnym wyborem dla pacjentów w stanie krytycznym, u których dostęp jest ograniczony przez inną aparaturę, a decyzje należy podejmować szybko.

Aparat ultrasonograficzny PHILIPS CX 50 jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu “Inwestycje w innowacyjny sprzęt medyczny spółki SONO-EXPERT Sp. z o.o.”


PHILIPS HD 15

Philips HD 15

Ultrasonograf wyposażony w zaawansowane funkcje diagnostyczne umożliwiające przeprowadzanie dogłębnej oceny klinicznej na wysokim poziomie pewności nawet w trudnych przypadkach. Aparat PHILIPS HD 15 ma za zadanie usprawnić i przyspieszyć wykonywanie zwiększających pewność diagnostycznych badań ultrasonograficznych. Badania te są źródłem czytelnych danych, szczególnie w przypadku pacjentów i patologii “trudnych do obrazowania z przyczyn technicznych”.

Aparat ultrasonograficzny PHILIPS HD 15 jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu “Zakup sprzętu medycznego niezbędnego do Rozwoju działalności firmy Sono-Expert Sp. z o.o. w Pruszczu”.


LOGIQ 3 EXPERT

Logiq 3 Expert

Ultrasonograf LOGIQ 3 Expert firmy General Electric to aparat
przeznaczonym do wykonywania badań USG w pełnym zakresie oraz badań
dopplerowskich. Wysoka jakość obrazu, nowoczesne oprogramowanie oraz
możliwość wykorzystania częstotliwości harmonicznych pomaga w
uzyskaniu trafnego rozpoznania.


ERGOMETR ROWEROWY MONARK

Ergometr Monark

Najwyższej jakości ergometr rowerowy na świecie przeznaczony do testów
wysiłkowych i oceny sprawności sercowo-naczyniowej. Sprzęt wyposażony
jest w precyzyjny system pomiarowy. Komputerowy pulpit wskazuje dokładne
pomiary takich parametrów jak częstotliwość pedałowania, tętno, czas, prędkość, dystans,spalanie kalorii oraz moc. Ergonomicznie zaprojektowana konstrukcja zapewnia komfort i wygodę przy wykonywaniu ćwiczeń. Wykorzystywany w medycynie sportowej przy ocenie sprawności fizycznej, rehabilitacji oraz kardiologii.


UROFLOMETR UROCAP III

Uroflometr Urocap III

Uroflometr Urocap III to nowoczesne, w pełni zautomatyzowane urządzenie
pozwalające zdiagnozować schorzenia urologiczne. Gwarantuje on dokładne
zestawienie wyników pomiaru co umożliwia precyzyjne ich opracowanie i
interpretację.


HOLTER SPACELABS

Holter Spacelabs

Holter Spacelabs to aparat przeznaczony do ambulatoryjnej automatycznej
rejestracji dobowej ciśnienia tętniczego krwi. Gwarantuje precyzyjny pomiar i rejestrację
wyników. Niezbędny przy ocenie średniej całodobowej wartości
ciśnienia tętniczego, która umożliwia określenie stopnia rozwoju
powikłań choroby nadciśnieniowej oraz zwiększenia ryzyka innych
powikłań sercowo-naczyniowych.


ASPEL AsCARD Mr Blue

Aspel Ascard

AsCARD Mr. Blue TELE v.001 to 3/6/12-kanałowy elektrokardiograf z wbudowanym modułem do transmisji zapisów EKG.