Leczenie hemoroidów metodą Barrona

Siedzący tryb życia, brak ruchu, dieta ubogoresztkowa oraz stres sprzyjają rozwojowi chorób cywilizacyjnych, do których należą żylaki odbytu. Wraz z rozwojem medycyny powstało wiele technik leczenia żylaków odbytu. Bardzo popularną, sprawdzoną i skuteczną metodą leczenia żylaków odbytu jest gumkowanie żylaków metodą Barrona.

Przygotowanie do zabiegu

Pacjent zobowiązany jest poinformować lekarza o przyjmowanych lekach oraz o współistniejących chorobach. Przed zabiegiem konieczna jest konsultacja proktologiczna.

Wskazania do zabiegu

  • Żylaki odbytu II-III stopnia

Przeciwwskazania

  • Zła współpraca pacjenta z lekarzem
  • Ciężkie choroby układowe
  • Zaburzenia krzepnięcia o znacznym nasileniu
  • Czynne infekcje w miejscu występowania żylaków

Na czym polega zabieg

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Na nasadę hemoroidu zakłada się gumowy pierścień. Dochodzi do odcięcia krwi na skutek czego guzek obumiera i w ciągu 7-10dni samoistnie odpada. Podczas jednej wizyty zakłada się maksymalnie dwie gumki. Zabieg trwa kilkanaście minut, w przypadku większej ilości żylaków może być koniecznym założenie większej ilości gumek.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu można przystąpić do wykonywania czynności dnia codziennego, w przypadku wystąpienia przemijających dolegliwości bólowych zaleca się zażyć paracetamol, zalecana jest także wizyta kontrolna.

Skutki uboczne zabiegu

Mogą wystąpić przemijające dolegliwości bólowe.

Zabieg wykonuje
lek.med. Jacek Pikulicki

Umów wizytę:

+ 48 726 726 726
rejestracja@sonoexpert.pl
Rejestracja online