Rozdzielenie zrośniętych palców

Zrośnięte palce ( syndaktylia) jest wadą wrodzoną, manifestująca się zrośnięciem dwóch lub więcej palców rąk lub stóp. Zrośnięcie może być częściowe lub na całej długości. Palce mogą być połączone fałdem skórnym lub także elementami kostnymi. Anomalia ta w przeważającej części dotyczy chłopców.

Przygotowanie się do zabiegu

Przed zabiegiem zalecana jest konsultacja lekarska oraz wykonanie badań diagnostycznych zalecanych przez lekarza jak RTG, USG

Wskazania

  • Zabieg wykonuje się ze względów estetycznych

Przeciwwskazania

  • Stany zapalne palców
  • Ciężkie choroby układowe
  • Brak współpracy chorego z pacjentem
  • Połączenie palców elementem kostnym ( zabieg nie może być wykonany w gabinecie przychodni)

Na czym polega zabieg

W naszej poradni wykonujemy rozdzielenie palów połączonych fałdem skórnym, zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. W trakcie operacji konieczne jest wytworzenie spoidła międzypalcowego o odpowiedniej szerokości. Cała procedura przeprowadzana jest podczas jednej wizyty. Konieczne są co najmniej dwie wizyty kontrolne.

Zalecenia po zabiegu

Należy  przestrzegać rygorystycznie zaleceń lekarskich a w szczególności regularnie zmieniać opatrunki oraz zgłaszać się na wizyty  kontrolne.

Powikłania

Po wykonanym zabiegu może dojść do przemijających dolegliwości bólowych, stanu zapalnego, obrzęku. W przypadku narastania objawów należy niezwłocznie zgłosić się na wizytę kontrolną.

Zabieg wykonuje
lek.med. Jacek Pikulicki

Umów wizytę:

+ 48 726 726 726
rejestracja@sonoexpert.pl
Rejestracja online